Ahāts

Halcedona paveids. Būtiskākās īpašības ir: Iņ un Jaņ enerģijas balansēšana, drosme, aizsardzība, dziedināšana un mierināšana. Ahāts ir spēka un harmonijas akmens. Stiprina intelektu, palielina koncentrēšanās un analītiskās spējas (īpaši noderīgs studentiem, aktieriem), nes veiksmi, palielina enerģiju, iezemē. Veicina ilgmūžību. Sniedz emocionālu spēku, kliedē bailes, mazina stresu. Uzlabo attiecības, tīra un stabilizē auru noņemot vai transformējot negatīvo enerģiju. Rada drošības sajūtu. Ahāts piesaista spēku, aizsargā pret sliktiem sapņiem. Tas aizsargā no stresa un enerģijas zaudēšanas. Ahāts palīdz mainīt emociju uztveres līmeni. Ieteicams ahātu nēsāt, ja paredzama nopietna lēmuma pieņemšana.

Aleksandrīts

Akmens ir apveltīts ar burvīgu īpašību – tas nomierina nēsātāju, padara viņu runātīgāku, spējīgu vienoties. Aleksandrīts nēsātājam palīdz attīstīt intuīciju un maģiskās spējas, palīdz attīstīt ideju, nostiprina gribasspēku un attīsta dabisko magnētismu. Aleksandrītu nēsājošs cilvēks iegūst pašcieņu. Tiem, kuri vēlas pastiprināt savu enerģētiku, nostiprināt mentālo, emocionālo un garīgo dvēseles aspektu, aleksandrīts ir pirmais palīgs.

Amazonīts

Amazonīts – iedvesmo patiesību, uzticību, godu, gaišredzību, skaidrību. Balansē vīrišķās un sievišķās enerģijas. Mīkstina emocionālās traumas, uztraukumu, bailes, trauksmes sajūtu. Mājās ienes prieku, vairo drosmi, nodrošina labu garastāvokli, garantē uzticību, palīdz atbrīvoties no trauksmes un nedrošības, piesaista materiālo labklājību, stiprina harmoniju ģimenes attiecībās, pagarina īpašnieka jaunību.Simbolizē taisnīgumu, saprātu, drošsirdību, labsirdīgumu, nodomu cēlumu. Simbolizē skaistumu un neatkarību, drosmi.

Ametists

Apdomības (nosvērtības), spēka, gudrības un aizsardzības akmens. Simbolizē godbijību, pazemību, patiesumu, veselību un garīgo gudrību. Attīrošs kristāls – attīra no negatīvās enerģijas. Nomierina emocijas, palīdz pārvarēt bailes, mazina stresu, nes mieru, palīdz uzturēt optimismu.  Atver un aktivizē vainaga čakru, palielina garīgo saprašanu un gudrību.


Ametrīns

Šis minerāls ir divu kvarca veidu – ametista un citrīna – savienojums. Novērš stresu un spriedzi, nomierina apziņu un palīdz koncentrēties meditācijai. Stimulē mūsu radošo potenciālu. Dāvā optimismu un labu garastāvokli.

Amolīts, amonīts

Pārakmeņojies gliemežvāks no senajiem moluskiem. Šis dārgakmens radies bioloģiskā ceļā (citi ir dzintars, pērles). Nēsājot amolītu, tas pastiprina nēsētāja pievilcību un izpratni par visu skaisto. Fen Šui meistari to uzskata par labklājības simbolu. Piesaista bagātību, veselību, dzīvības spēku un laimi. Uzlabo enerģijas cirkulāciju organismā. Spēcīgs karmas attīrītājs.


Angelīts

Angelīts (anhidrīta varietāte). Simbolizē mieru un brālību. Spēcina kontaktu ar eņģeļiem, garīgajiem vadītājiem un augstāko Es. Veicina psihisko dziedināšanos un telepātisko komunikāciju. Nodrošina ķermeņa un apkārtnes aizsardzību. Psiholoģiski palīdz uzlabot komunikāciju un pašizpausmi. Kliedē bailes, dusmas un nemieru.

Apatīts

Apatīts – izpausmes un pieņemšanas akmens. Zilais apatīts savieno ar garīgajiem pavadoņiem, palīdz pie publiskas uzstāšanās, pastiprina grupveida komunikāciju, atver kakla čakru, ārstē sirds un emocionālās problēmas. Iedvesmas akmens, kurš palīdz izpausties visos līmeņos. Balansē fizisko, mentālo un garīgo ķermeni. Ceļ motivāciju un radošumu.

Astrofilīts

Veicina ārpusķermeņa pieredzes, kalpojot kā pavadonis un sargs ceļā uz citām dimensijās. Palīdz pašam sevi objektīvi novērtēt un atbrīvoties no novecojušiem uzskatu modeļiem. Atgādina, ka aizveroties kādām durvīm uzreiz atveras kādas citas. Parāda mūsu potenciāla neierobežotās iespējas.

Atlantasīts

Vizualizācijas un emocionālās dziedniecības akmens. Palīdz novērst un sakārtot konfliktus, strīdus un pārpratumus. Mazina stresu.

Aventurīns

Aventurīnam piemīt specifiskas burvju īpašības. Mistiskā veidā viņš uzmundrina, palielina emocijas un palielina jutekliskumu. Radoši cilvēki atpazīst produktus ar aventurīnu kā nebeidzamu iedvesmas avotu. Smalkajos ķermeņos nes debesu un zemes enerģiju, un harmonizē to fiziskajā ķermenī. Absorbē negatīvo enerģiju, atbrīvo apspiestās emocijas, bloķē uzmācīgas domas.

Azurīts

Drosmes akmens. Uzlabo komunikācijas prasmes. Remdē bailes, šaubas, skumjas, vientulības sajūtu un palielina jutību. Saasina intelektu, intuīciju un atver gaišredzības spējas. Aizsargā auru un sakārto čakras. Labs meditācijas akmens, palīdz nonākt saskarē ar cilvēka garīgo būtni. Sniedz harmonijas un uzticības sajūtu, kā arī prāta skaidrību. Nes iekšēju mieru un mīlestību pret sevi. Veido ap enerģijas lauku aizsargājošu slāni. Stimulē organisma dabīgās dziedināšanās spējas, palīdz atbrīvot no pārslodzes, kas saistīta ar pārāk lielu atbildību. Palīdz apzināt personīgās spējas.


Citrīns (dzeltenais kvarcs)

Gudrības, prieka un miera simbols. Nes saules dziedinošās spējas. Paplašina auru, piepilda to ar gaismu, un attīra no ēteriskiem toksīniem. Sniedz optimismu un omulību, nomierina, izlīdzina visas čakras. Lielisks aizsardzības talismans. Uzskata, ka palīdz sazināties ar garu. Silda, attīra, uzlādē ar enerģiju, pārveido negatīvās enerģijas. Nēsājot līdzi kabatā vai naudas makā, palīdz piesaistīt naudu. Uzskata, ka īpaši palīdz zemes stihijas cilvēkiem. Palīdz īstenot idejas un vairot fizisko enerģiju. Veicina prāta skaidrību un intuīcijas attīstību. 


Čaroīts

Jauna cikla jeb zelta cikla kristāls, drosmes un pārmaiņu akmens. Palīdz izkļūt no vecā, no bailēm, kas balstītas uz emociju eksistenci un domām. Atver un paplašina savienojumu starp galvu un sirdi, ļaujot saprātīgi pieņemt lietas, kuras vajag atlaist, un lietas, kuras nepieciešams ieviest dzīvē. Pamodina analītiskās spējas un precizitāti, palīdz atbrīvot no dusmām, nepacietības, niknuma un bailēm palielinot personīgo spēku un sniedzot mieru, uzlabo omu. Ideāls meditācijas akmens.
Izkliedē negatīvo enerģiju, noņem blokādes un attīra auru.

Čiastolīts

Zināms arī kā krusta akmens. Balansa, stabilitātes un harmonijas akmens. Palīdz ar fizisko, mentālo, intelektuālo un emocionālo stabilitāti, uzlabojot problēmu risināšanas prasmi un adaptāciju uz pārmaiņām. Sniedz atbalstu grūtos brīžos, īpaši tad, kad plāni ir izgāzušies. Spēcīgs aizsardzības akmens. Konfliktus pārveido harmonijā. Kliedē ilūzijas un mazina bailes. Palīdz atbrīvot no emocionālajām un čakru blokādēm. Spēcina jebkuru čakru, palīdz pārvarēt vientulības vai izolētības sajūtu.


Diopsīts

Lielisks sirds dziedinātājs. Emocionālā līmenī dziedina dvēseles brūces un vecus aizvainojumus.

Dumorterīts

Simbolizē akurātumu un punktualitāti, attīsta organizatora spējas, piešķir vīrišķību, piesaista veiksmi, atbrīvo no bailēm.

Dūmakainais kvarcs

Dūmu kvarcs (rauhtopāzs) – aizsardzībai un iezemēšanai. Izturības, sapņu akmens. Aizsargā no jebkāda veida apkārtējās negativitātes. Attīra enerģētiskos kanālus, neitralizē negatīvo enerģiju aurā. Ja jūtaties nelaimīgs vai sliktā noskaņojumā, dūmu kvarcs ātri uzlabos omu. Mazina datora un citu elektroierīču starojumu. Uzsūc un pārveido negatīvo enerģiju.

Dzintars

Vienīgais dārgakmens, kas pirms miljoniem gadu radies no priedēm līdzīgu senkoku sveķiem. Baltijā mežu daudz, tāpēc joprojām esam dzintarzeme dzintarjūras krastā. Mūsu priekšgājēji pamanījuši ne vien šī akmens niansēto skaistumu un vieglo apstrādājamību – tas ir diezgan mīksts – bet apzinājušies arī maģiskās īpašības, uzskatot, ka dzintars vairo spēku un gara mundrumu, piesauc veiksmi un stiprina veselību, jauc nelabvēļu plānus un spēj pasargāt no ļaunas acs.


Fantoma kvarcs

Cita kristāla vai minerālu ieslēgumi kalnu kristālā. Lai gan fantomu krāsa kristālam no kristālam atšķirsies, atkarībā no minerālu veida attiecīgajā vidē. Fantoms izskatās kā kristāla “spoks” citā kristālā. Tiek uzskatīts, ka fantomiem ir liels dziedināšanas spēks , palīdzot asimilēt pagātni. Jūs varat izmantot fantomus, lai veicinātu iekšējo izaugsmi, un, kad jums nepieciešama palīdzība, lai izprastu un atrisinātu pagātnes problēmas savā dzīvē.


Fosfosiderīts

Būtībā ir fosfora un dzelzs kombinācija. Tas ir atrodams jaukos rozā, violetā un ceriņkrāsas toņos.Ārstniecības akmens fosfosiderīts dara brīnumus ar sirds un trešās acs čakrām, lai līdzsvarotu šos enerģijas centrus un ļautu labāk izprast garīgo ceļu. Tas var palīdzēt sazināties ar eņģeļiem, un tas ir brīnišķīgs kristāls, ko izmantot meditācijā. Izmantojiet fosfosiderītu, palīdz labāk izprast savu iepriekšējo dzīvi un šīs dzīves notikumus. Tas ir  lielisks stresa mazinātājs. Fiziski fosfosiderīts var palīdzēt ar bezmiegu, ja tas tiek novietots zem spilvena; atvieglo augšējo elpceļu kaites, piemēram, saaukstēšanos / gripu un citas plaušu infekcijas.

Fuksīts

Tas māca kā savienot beznosacījuma mīlestību ar „stingru” mīlestību, kad varat pateikt „nē” situācijās, kad jāietur pareizā distance lai saglabātu labas attiecības. Iedvesmas, intuīcijas un radošuma akmens. Savieno prāta intelektu ar sirds intuīciju. Attīsta ātru domāšanu. Palīdz pārvarēt emocionālo šoku. 


Granāts

Uguns, kaisles un spēka akmens. Granāts dod enerģiju, drosmi un izturību. Palīdz koncentrēties un atklāt melus. Palielina seksuālo enerģiju. Bet par pašu galveno Granāta īpašību uzskata prasmi izsaukt ļoti stipras kaislības viņa īpašniekam. Cilvēkiem, kuri ir enerģiski, kaislīgi, ar lielu emocionālo atdevi, šis akmens nes veiksmi, panākumus un izsauc radošās veiksmes pacēlumu.

Halcedons

Svētais akmens (harmonijas akmens). Simbolizē labvēlību un labprātību. Atspoguļo prāta elastīgumu un vārdu izveicību. Zilajam halcedonam ir maiga, plūstoša enerģija. Tas rada balansu starp prātu, ķermeni un garu. Tas palielina augstsirdību, atsaucību un uztveres spēju. Veicina mieru, mazina dusmas un aizkaitinājumu. Izlīdzina un rada garīgu un emocionālu stabilitāti. Zilais halcedons ir izcils gaišredzībai, intuīcijai, telepātijai un enerģētiskai dziedināšanai. Ir īpaša saikne ar eņģeļu sfēru. Aizsargā no ļaunuma (‘’ļaunas acs’’, melnās maģijas). Absorbē un izkliedē negatīvo enerģiju.

Hematīts

Prāta akmens. Pielieto, lai uzlabotu attiecības un palielinātu intuīciju. Hematīts atgādina, ka eksistē vienīgi tie ierobežojumi, kurus jūs pats sev uzliekat. Tas palīdz sabalansēt emocijas un enerģijas starp ķermeni, prātu un garu, remdē dusmas. Hematīts ne tikai kliedē negatīvās enerģijas, bet arī transformē tās Visuma mīlestības enerģijā. Atklāj pasauli no citas puses, pievēršot uzmanību dažādām zīmēm, Sargeņģeļa brīdinājumiem. Cilvēkiem, kuri sevi ir fiziski un emocionāli attīrījuši, hematīts palīdz vadīt vairāk gaismas un enerģijas. Silda un aktivizē organismu, radot spēka sajūtu (iekšējo enerģiju).


Herkimēra dimants

Visspēcīgākais no visiem kvarca kristāliem. Spēcīgs Visuma enerģijas vadītājs.  „Saskaņošanās” akmens, kas labi palīdz pieskaņoties citam cilvēkam, grupai vai videi (lielisks grupu darbā).

Hovlīts

Viegli krāsojams, tādēļ to bieži izmanto, lai imitētu tirkīzu. Īpaši nomierinošs akmens, kuru pielieto, lai mazinātu visu veidu stresu. Labi palīdz pret bezmiegu, kuru izraisa pārlieku aktīvs prāts. Ievietots kabatā, tas absorbē personīgās dusmas, vai citu dusmas, kas vērstas pret jums. Uzskata, ka tas aizsargā no nevēlamiem, fantomiem. Noņem blokādes, atjaunojot ķermeņa, prāta un gara vienotību. Palīdz atbrīvot prātu no negatīvām domām.


Hrizokolla

Saistīts ar mieru, intuīciju, pacietību un nesavtīgu mīlestību. Spēcīgs dzīves spēka enerģijas avots. Palīdz attīrīt zemapziņu no negatīvām sajūtām, vainas, bailēm un spriedzes, nesot iekšēju spēku. Attīra un atjaunina ar enerģiju visas čakras. Uzlabo komunikācijas spēju un atver psihisko redzējumu, stiprina intuīciju. Palīdz pārvarēt fobijas un apgādāt ar motivāciju. Dvēselei palīdz pret pārlieku jūtīgumu un vilšanās sajūtu.

Hrizoprazs

Šis akmens ir pazīstams kā prieka akmens un tiek saukts arī par lielo ekvilibristu. Tas ir ļoti līdzsvarojošs un var būt ļoti noderīgs vientulības un sirdssāpju kā arī depresijas ārstēšanā. Šim skaistajam dārgakmenim piemīt ļoti spēcīga sadzīšanas enerģija un to izmanto arī, lai palīdzētu sev palikt savas sirds centrā visu laiku. Palīdz sagatavot ķermeni jaunam dzīves periodam, nodrošina labu miegu un vispārēju relaksāciju. Naudas akmens.


Jašma

Plaša minerālu grupa ar lielu krāsu un to kombināciju daudzveidību. Maiguma un relaksācijas akmens. Uzlabo spēju atslābināties, nes mieru, pilnību un dziedināšanu, īpaši stresa brīžos. Palīdz astrālos ceļojumos. Nodrošina aizsardzību un absorbē negatīvās enerģijas, tai skaitā elektromagnētisko un vides piesārņojumu. Stimulē iztēli, un idejas palīdz pārvērst darbībā. Izlīdzina, sakārto čakras. Jašma ir stabilitātes akmens. Jašma pasargā no negatīvām lietām, mazina emocionālo stresu. Sargā no ļaunas acs, atnes laimi, attīsta intelektu, uzlabo atmiņu, atjauno organisma spēkus.


Jolīts

Jolīts (kordierīts, ūdens safīrs). Redzējuma akmens. Spēcina auru, balansē Iņ un Jaņ, pastiprina intuīciju. Palīdz pie naudas problēmām un kļūt finansiāli neatkarīgam. Pastiprina prāta spējas, psihiskos talantus domāšanas procesus un zinātkāri. Stiprina draudzību un partnerattiecības. Palīdz kliedēt bailes un satraukumu, uztvert informācijas plūsmu, kā arī mazināt dzīves nesaskaņas, ļaujot baudīt katru mirkli.

Kaķacs

Palīdz izprast putnu un dzīvnieku valodu”. Nodrošina Ģimenes izturību, spēku, stiprina radniecīgas saites. Ārstē redzi un sirdi, normalizē sirds režīmu. Pelēki-zaļā krāsā - sargā ne tikai tā saimnieku, bet visu viņa ģimeni un tās mantu, stiprina to. Ļoti uzticīgs draugs, ja jums ir tās pašas īpašības. Sargā mīlestību no nodevības. Veicina veselību, uzplaukumu, mīlestību. Stabilizē un stiprina garu.


Kalcīts

Kalcīts paplašina cilvēka apziņu, dod jaunas iespējas, ļauj paredzēt notikumu gaitu, palīdz jaunos aizsākumos un iegūt jaunus draugus. Šo akmeni nodod mantiniekiem, iepazīstinot akmeni ar jauno īpašnieku.

Kalsilika

Spilgto krāsu kopums apvieno lielu enerģiju. Tā aizsargā pret negatīvajām enerģijām un emocijām. Vertikālo varavīksnes svītru akmens pauž prāta līdzsvaru valkātājam un ietekmē cilvēka darbības un emocijas. Tas veicina ideju plūsmu, uzticību, neatlaidību darbu pabeigšanai. Varavīksnes kalsilika attīsta radošumu daudzās jomās un palīdz attīstīties, harmoniski ietekmē līdzsvaru starp dabu un visumu. Krāsas, kas atrodas šajā akmenī palīdz nēsātājam viegli un efektīvi sasniegt mērķus un panākumus.


Kalnu kristāls

Dos prāta skaidrību. Norādīs uz resursiem, kuri virzīs uz mērķi. Informatīvajā laukā ir viss Tev vajadzīgais,  kristāls palīdzēs to uztvert un saprast. Tas palīdz attīstīt arī sensora dotības, nes tīrumu un skaidrību saprašanā, mākslu saskarēs ar cilvēkiem, redzēt apslēpto, saprast nepateikto. Kā amulets, Kalnu              kristāls notīra jebkuru telpu īpašniekam apkārt no negatīvām ietekmēm.


Kianīts

Kianīta krāsas – zila, zaļa, balta, tumši pelēka un melna. Zilā krāsa (visizplatītākā) - rosina mieru un klusumu, kā arī uzlabo komunikāciju un psihisko saprašanu. Kristāls ar īpaši vieglu un ātru vibrāciju, kas acumirklī aktivizē augstākās čakras un nes apgaismību. Palīdz ātri ieiet dziļā meditācijā. Veicina runas dotības. Labi noder pie meditācijas un relaksācijas. Kianīts neuzkrāj negatīvās enerģijas, tādēļ to nekad nevajag attīrīt. Piesaista gaismas būtnes (eņģeļus, garīgos vadītājus). Balansē (izlīdzina) čakras (dažreiz ļoti strauji un pēkšņi). Noņem blokādes. Attīra enerģētisko lauku un izveido aizsardzības vairogu. Palīdz atvērt trešo aci, kas veicina telepātiju, intuīcijas attīstību, gaišredzību un citas psihiskās spējas.


Koraļļi

Korallis ir labs palīgs meditācijai un vizualizācijai. Korallis simbolizē dzīves spēku. Tumši sarkans korallis tiek izmatots asinsrites stimulēšanai kā arī tam piemīt vīrišķā enerģija, tas simbolizē kaislību, mīlestību. Baltajam korallim – sievišķā enerģija. Rozā nokrāsa atjauno sirds mieru. Akmens tiek izmantots kā līdzeklis pret depresiju, apātiju. Uzlabo atmiņu, stimulē intelektuālās spējas, loģisko domāšanu, dāvā optimismu un drošības sajūtu, kontrolē emocijas, dara cilvēku gudru. 


Kuncīts

Kuncīts. Romantiskas mīlestības akmens. Palīdz atbrīvot no bailēm, uztraukumiem un depresijas (jo kuncīta sastāvā ir litijs), sniedzot dziļu miera, spēka un pārliecības sajūtu. Stiprina enerģijas lauku, attīra auru un apkārtējo vidi no negatīvās enerģijas. Palīdz atgūties pēc ilgāka vientulības posma, kad var būt grūti uzticēties un atkal atvērties citam cilvēkam. Mazina aizspriedumus pret jaunām idejām un virzieniem, kas neļauj dzīvei tālāk attīstīties. Palīdz ar mīlestību partnerattiecībās, tuvu draugu starpā, kā arī sekmē mīlestību pret dabu.

Lepidolīts

Lepidolīts (muskovīts, flogopīts) – vizlas grupas minerāls. Miera un pārejas akmens. Veicina neatkarību mērķu sasniegšanā, aizsargā no ārējās ietekmes, noņem ikdienas stresu, depresiju, un, novietojot zem spilvena, nodrošina dziļu miegu. Nes dziļu emocionālu dziedināšanu, dod cerību, drošības izjūtu. Piesaista veiksmi, un aizdzen negācijas. Aktivizē intelektu, sirds, rīkles un trešās acs čakras.

Rodonīts

Rodonīta enerģija dod spēku cilvēkam, sekot savas intuīcijas, Dvēseles spēkam, iemācot atrast atbildes uz tiem jautājumiem, kuri ir bijusi apslēpti. Tā daba ir parādīt apslēpto patiesā gaismā. Šis akmens sniedz iespēju dabīgi apliecināt savu ticību sev – parādot, ka uzticoties Dvēseles impulsiem, mēs vienmēr atrodam piemērotas atslēgas uz sev svarīgo un pat sarežģīto jautājumu atrisināšanu.

Rodohrozīts

Labs mīlestības un attiecību akmens, īpaši tiem, kas nejūtas mīlēti. Lielisks emocionālā ķermeņa dziedinātājs. Sabalansē fiziskās un garīgās enerģijas, mazinot depresiju un palielinot pozitīvu skatījumu. Uzlabo pašnovērtējumu un atvieglina emocionālo stresu. Palīdz mazināt nepamatotas bailes un paranoju. Palielina radošumu, sekmē intuīciju un sniedz prātam mieru. Stimulē enerģijas plūsmu saules pinumā un trešajā acī. Sekmē pašmīlu un pašpiedošanu.

Rozā kvarcs

Mīlestības akmens - atver sirds čakru visa veida mīlestībai (mīlestībai pret sevi, ģimenes mīlestībai, platoniskai mīlestībai un romantiskai mīlestībai). Rada spēcīgu pašnovērtējuma sajūtu, ticību saviem spēkiem, līdzjūtību un iecietību. Palīdz partnerattiecībās un dziedēt vecas negatīvas emocijas, tādas kā dusmas, bailes, aizvainojums, kā arī dziedē emocionālas brūces un traumas, pat skumjas, sniedzot iekšēju mieru. Dziedina gan fiziskā, gan emocionālā līmenī. Ļauj atvērties un pieņemt mīlestību. Aizsargā no apkārtējās vides piesārņojuma to aizstājot ar mīlestības vibrācijām. Māca labāk saprast sevi un citus, palielina intuīciju, palīdz pacelties virs personīgajām interesēm un sajust Visuma mīlestību.


Rutilētais kvarcs (kvarca veids ar adatveida rutilu (titāna dioksīdu))

Kristāls, kurš iekustina enerģiju visos līmeņos. Attīra auru un papildina to ar enerģiju. Palielina mentālo un fizisko stabilitāti. Uzskata, ka tas piesaista mīlestību un stabilizē partnerattiecības, palīdz labāk saprast pašam sevi un citus. Tas var palīdzēt palēninātai čakru darbībai atgriezties balansā un normālā kustībā. Emocionāli tas var mazināt vientulības un vainas sajūtu, sniedzot prieka sajūtu.Tektīts

Tektīts ir silīcija paveids, kas radies meteorītiem ietriecoties zemē. Piesaista pārpilnību visos līmeņos. Tektīts ir pazīstams ar vibrāciju celšanu un auras stiprināšanu, padarot to par brīnišķīgu akmeni tiem, kas strādā, lai garīgi attīstītos šajā dzīves laikā. Meditācijas laikā var izmantot tektītu, lai paplašinātu apziņu ārpus pašreizējiem ierobežojumiem un ienestu dziļāku ieskatu pašreizējās situācijās vai problēmās.

Turmalīna kvarcs

Šim dzidrajam kvarcam ar melnā turmalīna lāsumiņiem piemīt divkāršs spēks. Dzidrā kristāla un melnā turmalīna spēki savienojumā atspoguļo visuma pretstatu un polaritātes likumu. Tie attēlo iņ un jaņ mūsos. Tas palīdz atstāt kaitīgos ieradumus, kas kavē izaugsmi un attīstību. Akmens pārbūvē un sabalansē auru. Turmalīns ir ārkārtīgi elektrizēts un jūtīgs.


Labradorīts

Maģijas akmens – pamodina mistiskās un maģiskās spējas, kā arī psihiskos spēkus.Tas aizsargā auru, un attīra to no negativitātēm, noslēdz to, lai nenopūstu enerģiju. Ja esat ‘’izlādējies’’ (izsīcis), tas dos jums enerģiju. Novietots uz kakla čakras, veicina labākas komunikācijas spējas. Lietojot labradorītu, varat atklāt sevī snaudošas spējas, un attīstīt tās, piemēram, intuīciju. Labradorīts ļauj jums saprast savu likteni – to ceļu, kuru jūs izvēlējāties pirms nonācāt šeit uz zemes.

Larimars

Šī ir jaunā laikmeta enerģija, kas aptver kā kokonā un attīra un pasargā cilvēka bioloģisko lauku un pozitīvi uzlādē to. Šis akmens simbolizē dziļumu - skaidras debess ,prieka un gaišas nākotnes simbols. Iespējams tāpēc sniedz iedvesmu tā valkātājam, palīdz atklāt talantus un atrast savu ceļu dzīvē. Ne velti - tas novērš depresijas un atgriež dzīvesprieku, ticību visam labajam un gaismai mūsos. Larimāra nēsātāji pārstāj būt kritiski attieksmē pret citiem. Larimārs palīdz neprecētiem cilvēkiem atrast savu otru pusīti, lai nekad to vairs nepazaudētu.


Lazurīts

Tiek saistīts ar pašpārliecinātību, taisnīgumu, atklātību. Tas ir sens fiziskās un mentālās veselības akmens, kas veicina garīgu dziedināšanu, prāta mieru un gribasspēku, paaugstina fiziskās spējas un morālo izaugsmi, attīra auru, dodot garīgas tīrības sajūtu, veicina veselā saprāta un patiesības sajūtu, stiprina draudzības saites, palīdz atrisināt mīlestības problēmas.


Lava

Ļoti spēcīgs iezemēšanas un emociju nomierināšanas akmens. Emocionālās atdzimšanas akmens, kas ļauj "nomest" nevēlamas emocijas un ieradumus. Fantastisks pamata čakras stabilizētājs un iezemētājs. Stiprina pašapziņu un palīdz īstenot jūsu vēlmes - ļoti labs palīgs kautrīgiem un neizlēmīgiem cilvēkiem. Īpaši piemērots karstasinīgas dabas cilvēkiem - tas palīdz kontrolēt emocijas un temperamentu.Magnetīts

Magnetīts (magnētiskā dzelzs rūda). Magnetīts ir magnēts ar spēcīgu pozitīvo un negatīvo polu. Pamatakmens, kuru izmanto kristālu dziednieki, lai sakārtotu enerģijas plūsmu ķermenī. Tas piesaista, atvaira, enerģizē un nomierina. Darbojas kā iezemējošs akmens. Palīdz telepātijai, meditācijai un vizualizācijai. Nodrošina stabilitāti, balansē intelektu ar emocijām, veicina paļaušanos uz paša intuīciju. Piesaista mīlestību, uzticību un lojalitāti. Mazina tādas negativitātes, kā dusmas, bailes un skumjas.

Malahīts

Aizsardzības, balansa, transformācijas un attiecību akmens. Saistīts ar zaļo staru. Malahītu mēdz saukt arī par ‘’dvēseles spoguli’’ – tas sasniedz iekšējās sajūtas un atspoguļo tās, negatīvas vai pozitīvas, tādēļ nav ieteicams malahītu nēsāt, kad jūtaties negatīvi. Tas absorbē arī negatīvo enerģiju un piesārņojumu, tai skaitā palīdz izvilkt no organisma negatīvās enerģijas un blokādes. Malahīts var veicināt koncentrēšanās spēju un astrālo redzējumu.

Melnais turmalīns (šerls)

Palīdz attīrīt enerģijas lauku (auru), un aizsargāt no negatīvām enerģijām (tai skaitā no radioaktīvā un elektromagnētiskā starojuma). Uzskata, ka tas ne tikai aizsargā no negatīvajām enerģijām, bet palīdz izvairīties no kļūšanas par enerģijas izsūcēju 
upuri. Negatīvas enerģijas pārveido pozitīvajās. Veicina pozitīvu attieksmi pret dzīvi. Nes veiksmi un prieku. Palīdz atbrīvot no toksīniem fizisko ķermeni.

Mēnessakmens (ūdens opāls)

Iekšējās augšanas un spēka akmens. Nes labu veiksmi, palīdz paredzēt nākotni, palielina intuīciju, nes panākumus mīlestībā un sniedz veiksmi kā uz zemes, tā jūrā. Balansē vīrišķās un sievišķās vibrācijas. Mēnessakmens sniedz pārliecību un mierīgumu. Atver sirdi, un ļauj enerģijai dziedēt apakšējās čakras. Mazina emocionālās traumas. Maigi nomierina enerģijas lauku (auru), attīra no negatīvās enerģijas. Pastiprina dabiskos aizsarginstinktus. Intuitīvi palīdz sekot pareizajam virzienam. Piesaista cilvēku sirdis, palīdz atbrīvoties no emocionālās spriedzes un bailēm no nezināmā.

Moldavīts

Jaunās paaudzes akmens – uzskata, ka tam ir ārpus zemes izcelsme (radies no meteorīta, kurš ietriecies zemē), un tas ir saistīts ar leģendāro Svētā Grāla akmeni, kurš nokritis no debesīm. Moldavītu uzskata kā Dievišķā spēka simbolu. Attīra blokādes, pamodina sirds inteliģenci, atvieno no neveselīgām piesaistēm. Palīdz uzticēties sev pašiem, dodot pašapziņu, spēku un veiksmi.

Morganīts

Šis akmens ir spējīgs izkliedēt jebkādu slikto enerģiju, attīrīt cilvēka biolauku un mājokli no negatīva. Tas sargā ģimenes pavardu: laulības saites, mieru un saskaņu ģimenē, sekmē dzimtas turpinājumu.

Nefrīts (žads)

Balansa un dziedināšanas akmens. Palīdz savienoties ar iekšējo Es. Nes prieku, mīlestību un dzīves bagātību (tai skaitā naudu). Var lietot kā aizsargakmeni. Nodrošina vienkāršību, skaidrību, drosmi, taisnīgumu un gudrību. Miera akmens, nesot domu skaidrumu, atbrīvojot no negatīvām domām. Mazina nemiera un baiļu emocijas. Uzskata, ka nefrīts var veicināt ilgdzīvošanu.

Obsidiāns

Spēcīgs aizsardzības akmens, kas izveido vairogu pret jebkura veida negatīvajām enerģijām. Obsidiāns ļoti jūtīgus palīdz aizsargāt no depresijas, spriedzes un garīgā stresa. Nes prāta skaidrību un izkliedē jucekli, palīdz koncentrēties. Izkliedē emocionālās blokādes un pagātnes traumas. Var atbrīvot no dziļām zemapziņas bailēm.


Onikss (melnais)

Paškontroles, iezemēšanas akmens (oniksa varietāte ir sardonikss). Iepludina dabas enerģijas, sniedz lielāku iedvesmu un nodrošina objektivitāti. Palīdz sadzirdēt un ieklausīties iekšējā balsī. Palīdz emocionālajam balansam, paškontrolei un stresa noņemšanai, kā arī kļūt neatlaidīgākam, pazemīgākam, ar labāku morāli, dziļākām domām un garīgo spēku. Attīra negatīvās emocijas. Kliedē skumjas, bēdas, palīdz izbeigt nelaimīgas, apnicīgas attiecības. Aizsargā no negācijām (arī no ‘’ļaunas acs’’), un pārtrauc enerģijas aizplūdi, saasina sajūtas, palielina izturību, spēku, nelokāmību, izturību, stingrību. Palīdz harmonizēt ikdienas dzīves ritmu, ļaujot atrast mieru un iedvesmu. Palīdz atjaunot organismu pēc pārpūles. Rada iekšēju mieru un palīdz koncentrēties meditācijas laikā.


Opāls

Traktātos par akmeņu dziedinošiem spēkiem opāli tiek uzskatīti par akmeņiem, kuri palīdz jūtām plūst brīvi un pastiprina radošus pirmsākumus. Ugunīgi sarkanie opāli dāvina drošsirdību, izturību, gribas spēku un enerģiju – tā uzskata burvji un dziedinātāji. Pateicoties saviem spēkiem, tie palīdz atbrīvoties no veciem tēliem un domām, kā arī radā telpu visam jaunam. Siltā ugunīgi oranža-sarkana krāsa labvēlīgi ietekmē psihi un nodod dziļās siltuma, miera un harmonijas jūtas. 


Uguns opāls

Siltā ugunīgi oranža-sarkana krāsa labvēlīgi ietekmē psihi un nodod dziļās siltuma, miera un harmonijas jūtas. Enerģētiski opāls iekļauj sevī septiņas spektra krāsas, un, tādējādi, ir ļoti spēcīgs kā dziednieks. Opāls ir talantīgu cilvēku un praktizējošu burvju talismans. Zelta gredzens ar balto opālu ir medicīnā strādājošo talismans, kas dod viņiem spēju atvieglot citu ciešanas. Tam piemīt naudas, aizsardzības un dziedināšanas enerģija

Perlamutrs

Veicina ģimenes stiprināšanu un labklājību. Palīdz koncentrēties. Mūsdienu dziednieki uzskata, ka perlamutrs sekmē organisma veselības nostiprināšanu, imunitātes un darba spēju paaugstināšanu. Pērlēm, perlamutram kā arī pērļu esencei jau senajos laikos, bet pēc tam arī viduslaikos tika piedēvēts dziedinošais un nostiprinošs spēks. Auskarus no gliemežnīcām nēsāja tādēļ, lai uzlabotu dzirdi.Pērle

Simbolizē mīlestību, veiksmi un laimi. Pērles sastopamas dažādos toņos no baltā līdz melnajam. Pērle novērš emocionālu nelīdzsvarotību. Tiek uzskatīts, ka pērle palīdz paskatīties uz sevi no malas un celt pašcieņu. Tas ir pieticības, nevainības, tīrības un tikumības simbols.


Peridots (olivīns, hrizolīts)

Akmens ar spēcīgu enerģiju. Sniedz dziedināšanu un vitalitāti visam ķermenim, stimulē prātu. Meditācijas laikā palīdz savienoties ar Dievišķo prātu. Visu vēlmju izpausmes akmens, tai skaitā labklājības un bagātības (lai piesaistītu un saglabātu naudu, peridotu kopā ar citrīnu iesaka nēsāt naudas makā). Neitralizē fizisko, emocionālo un garīgo piesārņojumu. Veicina garīgu skaidrību, emocionālu balansu, drošību, iekšēju mieru un spēju pieņemt noteiktu lēmumu. Palīdz pret pārlieku jūtīgumu, atbrīvo no sevis žēlošanas.


Pirīts

Labvēlīgi iespaido nervu sistēmu. Tas palīdz uzlabot garastāvokli, pacelt kopējo tonusu un paaugstināt darbaspējas. Izstrādājumi no pirīta uzlādē organismu, normalizējot visus iekšējos procesus. Palīdz attīrīt garīgos procesus, aizdzīt apmulsumu, tikt galā ar problēmām. Iedrošina pieņemt lēmumus un rīkoties. Stiprina imūnsistēmu.


Pītersīts (petersīts, pietersīts) (vētras akmens)

Tīģeracs paveids, dažreiz arī saukts par ērgļa aci (nejaukt ar vanagaci). Uzskata, ka pītersīts satur ‘’debesu karaļvalsts atslēgas’’, izkliedējot ilūzijas, palīdzot atpazīt dvēseles skaistumu, apgādāt cilvēku ar drosmi, izturību, un sasniegt bezbailību. Palīdz atslābināties, nomierināt emocionālos izvirdumus, atbrīvot radošuma ierobežojumus, un iepazīt dievišķīgo potenciālu. Veicina ceļojumu caur eksistences sfērām, kulminācijā piekļūstot akašas ierakstiem. Valkājot virs sirds tas palīdz uzticēties sev pašam, sirdij atbrīvot blokādes un bailes. 


Prenīts (zeolīts)

Bezierunu mīlestības un pareģošanas akmens, kā arī labs aizsardzības akmens – aizsargā visos līmeņos. Spēcina dzīvības spēku, intuīciju un palielina enerģiju. Uzskata, ka tas saista ar erceņģeli Rafaēlu. Sekmē garīgo komunikāciju caur meditāciju vai vizualizāciju, stimulē iekšējo sapratni un psihiskās spējas. Tas māca kā būt saskaņā ar dabu un elementu spēkiem. Mazina nakts murgus, fobijas un dziļas bailes. Atjauno spēku personīgajai dziedinošajai videi (prenītu var lietot paši dziednieki). Spēcina auru, balansē čakras un meridiānus. Palīdz aizmirst sāpīgos pagātnes notikumus.


Rubīns

Minerāla – korunda paveids – koši sarkani, caurspīdīgi korunda kristāli. Rubīns – izpausmes un auglības akmens. Viena no šī akmens alķīmiskajā īpašībām ir svētlaimes sajūtas došana. Palīdz izsargāties no psihiskiem uzbrukumiem, darbojas kā barjera pret tiem, kuri izsūc enerģiju. Ķermenim sniedz enerģiju un balansu, palīdz justies seksuāli aktīvākam. Šis akmens māca nebaidīties no nāves, bet izmantot visu, ko dzīve sniedz. Rubīns palīdz mums saskatīt mīlestības patieso dabu, un atklāj Dievišķo mīlestību katrā visuma lietā. Spēcina ķermeni un atjauno enerģiju.

Safīrs

Safīrs (zilais) – attīrošs un centrējošs akmens. Palīdz attīrīt nevēlamu prāta jucekli, mazina nemieru, atbrīvo no spriedzes un nodrošina prātam mieru. Uzlabo komunikācijas prasmes un nodrošina dziļāku izziņas, iedvesmas un intuīcijas līmeni. Pravietiskas gudrības un aizsardzības akmens. Uzskata, ka tas veicina prieku, ticību un cerību.

Saulesakmens (Heliolīts)

Saulesakmens spēcinās Jūsu pārliecību saviem spēkiem. Saulesakmens ir vadīšanas (vadības) akmens. Izkliedē bailes un stresu, palielina vitalitāti, veicina patstāvīgumu un oriģinalitāti. Tas palīdz saskatīt skaidrāk, kad jāpieņem lēmumi un attīsta spēju rīkoties saskaņā ar augstāko gribu un būt pārliecinātam par lēmumu, kas ietekmē citus pozitīvajā nozīmē. Saulesakmens stiprina tā īpašnieka pašdisciplīnu, pazemību un tiekšanos uz labāku darbu rezultātu.

Serafinīts (serafina, klinohlors)

Akmens nosaukums cēlies no vārda Serafims (augstākās kārtas eņģeļi). Augstas vibrācijas, garīgās izglītības un gaismas enerģijas akmens. Uzskata, ka tas piesaista augstākās kārtas eņģeļus un garīgos sargus, ļaujot komunicēt ar tiem. Spēcīgs aizsargakmens. Sniedz mīlestību, saskaņotību, balansu, sapratni un spēku. Ļauj saskatīt patiesību, baudīt dzīves skaistumu, un stāties pretī izaicinājumiem. Ienes kārtību haosā. Piemīt ārkārtējs dziedināšanas spēks. Atbrīvo no nevajadzīgām emocionālajām enerģijām, bailēm no nezināmā.


Serdoliks

Karneols (serdoliks, sards) – halcedona paveids. Darbības akmens, kas dod drosmi un pārliecību virzīties uz priekšu pa jaunu dzīves ceļu. Stimulē seksuālo enerģiju. Karjeras un spēka akmens, palīdz pieņemt lēmumus, stimulēt analītiskās spējas, un izdarīt izvēli. Aizsargā no negatīvām emocijām (slikta rakstura, dusmām), slimībām un neirozēm. Kliedē skumjas un depresiju.

Serpentīns

Serpentīns - palīdz atrast dzīves mērķi un atbrīvoties no pagātnes gruvešiem. Nomierina un atbrīvo no emocionālā stresa. Remdē emocionālas sāpes un fiziskas sāpes sirds apvidū, stabilizē ķermeņa enerģijas lauku.

Skolecīts

Skolecīts (baltais zeolīts). Augstu vibrāciju akmens. Izstaro dziļu un atslābinošu mieru, kurš plūst cauri visai čakru sistēmai un aurai. Attīra auru un noņem blokādes. Lielisks akmens meditācijai, vai tiem, kas vēlas atvērt trešās acs čakru. Uzskata, ka skolecīts ir viens no akmeņiem, kas palīdz sazināties ar ārpuszemes būtnēm, kā arī ar starpdimensiju būtnēm (eņģeļiem, garīgajiem vadītājiem u.c.). Uzlabo saikni starp grupas locekļiem vai arī individuālistiem palīdz būt tolerantākiem pret pārējiem.

Smaragds

Veiksmīgas mīlestības, cerības un gudrības akmens. Nomierina un balansē, palīdz atvieglot emocionālos uzliesmojumus. Veicina personisko izaugsmi. Palīdz saprast dzīves pārmaiņas un jaunos izvēles ceļus. Var pielietot kā sevis attīrītāju no jebkādām nomācošām negatīvajām enerģijām. Meditācijas laikā to novietojot virs sirds čakras, tas palīdz atvērt čakras, un palīdz ieslēgtajai mīlestībai ienākt dzīvē. Spēcina psihiskās spējas, piesaista naudu, palīdz pareģot nākotni. Uzskata, ka tas palīdz saglabāt jaunību, un pagarināt mūžu. Stiprina komunikācijas spējas un sapratni. Smaragda spēcīgākā ietekme ir pilnmēnesī.


Šivas acs

Šivas acs – kā Hinduisma dievības Šivas trešās acs simbols, pārstāv gudrību, spēju raudzīties tālāk uz acīm nesaredzamo pasauli.

Špinelis

Talismana kvalitātē to var izmantot mīlestības un ģimenes laimes stiprināšanai. Par talismanu visbiežāk kalpo gredzeni vai auskari ar šo akmeni. To cilvēku talismans, kuru profesionālā darbība ir saistīta ar pastāvīgiem braucieniem un darbu, kas pieprasa ātrus lēmumus. Vajag nēsāt aktīviem ļaudīm. Skaitās, ka stomīgu ļaužu rokās špinelis zaudē savas maģiskās īpašības.

Šungīts

Atver trešās acs un galvvidus čakras, palīdz saprast cilvēka sūtību uz zemes un garīgo mērķi. Apskaidro un pastiprina sapņus. Palīdz cilvēka organismam darboties kā vadītājam, kas nes garīgo enerģiju un atstaro fizisko enerģiju kosmosā. Mazina bezmiegu, īpaši, ja to izraisa garīga pārslodze.Nes pozitīvas jūtas,optimismu un cerību nākotnei. 


Tirkīzs

Laimes un “saskarsmes” akmens. Veiksmes, uzvaras, cerības, veselības, uzplaukuma simbols. Sargā no nelaimēm, ļaunas acs un pret zibens spērieniem. Drosmīgu cilvēku “līderu” akmens, tādu kas spēj vadīt cīņu ar ļaunumu, dod tiem autoritāti un varu. Labiem un krietniem cilvēkiem (godīgiem, taisnīgiem, līdzjūtīgiem) tas dāvā mieru, pārpilnību un bagātību. Attur no nevajadzīgas spēku izšķiešanas, palīdz realizēt talantu, sasniegt mērķi. Veicina prieku un labsirdību, palīdz pieņemt lēmumus. Laicīgi aptur azartiskus un emocionālus cilvēkus no pārmērīgas aizraušanās un zemiem instinktiem.


Titāna drūza

Titāna drūza ir dabiska ahāta drūza (ahāts ar kalnu kristāla daļiņām pa virsu),kas ar speciālu metodi vakuumā pārklāta ar titāna daļiņām. Tai piemīt skaists, maigs, matēts spīdums un varavīksnes krāsu spēle. Šāds kristāls darbojas uz visām čakrām un savieno tā valkātāju ar noslēpumaino pasauli, nesot ļoti augstas frekvences, bet tajā pašā laikā maigas frekvences enerģiju. Tas pastiprina saikni ar cilvēka sargeņģeli. Tam piemīt ari visas ahātam raksturīgās īpašības.

Tīģera acs

Saukts arī par kaķa aci, piekūna aci vai vanaga aci. Izmantojiet tīģera aci savas vērības paaugstināšanai, šādā veidā varat kļūt par ļoti veiksmīgu cilvēku. Tīģera acs rotaslietā tās nēsātājam nes veiksmi un aizsardzību no ļaunas acs. Tas nes arī skaidru prātu un vērību. Tīģera acs ir prāta, ne ķermeņa akmens. Šis spēcīgais akmens ir jānēsā uzmanīgi. Tas palīdz fokusēt prātu. Magi uzskatīja, ka tīģera acs piesaista un vada saules enerģiju, novirzot to uz cilvēka ķermeni. Mūsdienu zinātāji apgalvo, ka tīģera acs palīdzēs tikt galā ar greizsirdību un pasargās no briesmām. Rotas palīdzēs ātrāk tikt galā ar nogurumu un cīnīties ar stresu.


Topāzs

Mierina, dziedē, stimulē, uzlādē un harmonizē ķermeņa meridiānus – novada enerģiju tur, kur tā ir visvairāk nepieciešama. Sniedz prieku, cēlsirdību, pārpilnību un labu veselību. Veicina gaišredzību. Topāzs zināms arī kā mīlestības un veiksmes akmens. Mazina spriedzi, veicinot relaksāciju. Palīdz risināt problēmas un izpaust idejas. Sniedz skaidrību un loģiku jebkurā situācijā. Uzskata, ka palīdz cīņā pret bailēm, tai skaitā, bailēm no tumsas, kā arī palīdz attīrīt dvēseli un karmu. Piemīt aizsargājoša iedarbība (pret negatīvām enerģijām).


Turmalīns

Tautas medicīnā pastāv uzskats, ka turmalīns iedarbojās uz endokrīno sistēmu. Šā minerāla ārstnieciskā darbība ir atkarīga no tā krāsas. Zaļas krāsas akmeņi palīdz pie aknu saslimšanām. Zili turmalīni noņem nervozu sasprindzinājumu, atvieglo stresu situāciju sekas, uzlabo miegu, atbrīvo no bezmiega un nakts murgiem. Gaišzili turmalīni uzlabo redzi, noņem galvassāpes. Mūsdienu litoterapeiti uzskata, ka šie akmeņi paaugstina imunitāti, dod cilvēkam prieka un miera sajūtu. Arbūza krāsas turmalīns piesaista mīlestību, regulē cilvēka vīrišķo un sievišķo enerģiju, jo akmens zaļā daļa baro dzīves spēku, rozā daļa - harmonizē. Melnais turmalīns ir ļoti spēcīgs akmens, kas nes veiksmi un pasargā tā nēsātāju.